Články - Automatizace, robotika


Modulární systém lineárního vedení HIWIN řady CG pro náročné podmínky

Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, v portfoliu svých produktů nabízí pro provozy s rizikem vyššího znečištění řadu HIWIN CG.

23. 2. 2021


Nový programovatelný převodník Unipi Gate

Unipi technology – čeští vývojáři a výrobci řídicích jednotek, převodníků, senzorů a systémů představili programovatelný linuxový převodník a PLC s komunikací Ethernet / RS485.

8. 2. 2021


Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům

Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Nové robotické rameno robolink IP44 snadno plní jednoduché úkoly a zároveň snese kontakt se stříkající vodou.

22. 1. 2021


ABB rozšiřuje nabídku malých robotů o rychlý a výkonný model IRB 1300 určený k instalaci ve stísněných prostorech

IRB 1300 výrazně zkracuje cyklové časy a zároveň disponuje výjimečnou nosností ve své třídě, dosahem i přesnou trajektorií pohybové dráhy. Díky nízkým nárokům na zá-stavbový prostor zvyšuje produktivitu a flexibilitu výrobních linek.

14. 12. 2020


ABB rozšiřuje své portfolio vysokorychlostních průmyslových robotů

Strategická akvizice společnosti Codian staví na špičkovém portfoliu pro farmaceutický, potravinářský a nápojový průmysl i logistiku.

10. 11. 2020


ABB dodá Volkswagenu 800 průmyslových robotů, budou využity na výrobu nových elektromobilů

ABB podpoří společnost Volkswagen Commercial Vehicles při přechodu k e-mobilitě dodávkou 800 vysoce výkonných průmyslových robotů.

4. 11. 2020


Lineární pojezdová dráha HIWIN LT-M v dokonalé spolupráci s robotem Fanuc

Brněnská společnost HIWIN za přísných bezpečnostních a hygienických opatření představila na Dni otevřených dveří mimo jiné lineární pojezdovou dráhu LT-M a nový model robota Fanuc M-800iA/60

14. 10. 2020


ABB představuje nová robotická řešení umožňující rychlejší zavádění inteligentní výroby a zdravotní péče

Nový špičkový robot IRB 1300, systém pro robotickou automatizaci ve farmacii a řešení PixelPaint určené pro automobilový průmysl – pomocí těchto řešení chce ABB umožnit svým zákazníkům zvyšovat flexibilitu v rychle se měnícím průmyslovém prostředí.

21. 9. 2020


Automatizace bez omezení

Nová úroveň svobody s PLCnext V rychle se měnícím světě, ve kterém je stále více věcí propojeno, prochází průmyslová automatizace zásadní transformací.Technologie PLCnext nabízí platformu, která otevírá zcela novou úroveň svobody.

3. 9. 2020


Digitální inženýrství v režii Lenze

Společnost Lenze je si vědoma toho, že její zákazníci řeší určité úkoly v oblasti digitalizace. Požadují stále flexibilnější stroje a současně potřebují dosáhnout vyšší produktivity. To předpokládá vysokou míru spolehlivosti strojů a včasné varování v případě blížící se poruchy, aby měl provozovatel stroje možnost včas reagovat a předešel tak možnému selhání stroje, a tím i selhání výroby.

25. 8. 2020


Scroll to Top