ABB rozšiřuje své portfolio vysokorychlostních průmyslových robotů

10. 11. 2020

Strategická akvizice staví na špičkovém portfoliu pro farmaceutický, potravinářský a nápojový průmysl i logistiku.
ABB v rámci akvizice Codian Robotics B.V. získala předního dodavatele delta robotů, primárně určených pro vysoce přesné aplikace typu pick-and-place. Součástí nabídky společnosti Codian Robotics je i řada robotů určených do provozů s vysokými nároky na hygienu, jako je farmaceutický či potravinářský a nápojový průmysl.

Společnost Codian Robotics sídlí v nizozemském Ede a i po akvizici bude nadále dodávat své výrobky zákazníkům napřímo. Akvizice byla podepsána a uzavřena dne 1. října 2020 a obě strany se dohodly na tom, že nebudou poskytovat informace o kupní ceně.

„Tato akvizice podtrhuje naše zaměření na průlomové technologie, vedené snahou pomáhat našim zákazníkům využít naplno možnosti automatizace a zvýšit flexibilitu jejich výroby v rychle se měnícím průmyslovém prostředí,“ uvedl Sami Atiya, prezident jednotky ABB Robotika a automatizace. „Technologie společnosti Codian Robotics stejně jako její zkušenosti z oblasti průmyslu dokonale doplňují naše řešení pro potravinářský, nápojový a farmaceutický průmysl a logistiku, a současně podpoří naši nabídku v oblasti integrované robotiky.“

Za dobu naší existence jsme vyvinuli rozsáhlé portfolio výrobků. ABB nám díky svému celosvětovému pokrytí a rozsáhlým zkušenostem z průmyslu umožní posunout dostupnost našich produktů na globální úroveň. Těším se na spolupráci, v jejímž rámci společně napíšeme další kapitolu úspěšného rozvoje,“ uvedl Freek Hartman, zakladatel společnosti Codian Robotics.

Zatímco většina dnešních robotů v potravinářském a nápojovém průmyslu není určena k přímému kontaktu s potravinami, portfolio společnosti Codian Robotics obsahuje i roboty s hygienickým designem, vhodným pro bezpečné přímé zpracování potravin.

„Na trhu je díky pandemii onemocnění Covid-19 obrovská poptávka po robotech pro sběr a manipulaci, splňujících vysoké hygienické standardy. Naši zákazníci z oblasti potravinářského a nápojového průmyslu, farmaceutického průmyslu a logistiky mají velký zájem o automatizační řešení, která umožní další fungování dodavatelských řetězců a současně ochrání zdraví zaměstnanců a zákazníků,“ dodal Atiya.

V budoucnosti tak bude ABB schopno poskytnout svým zákazníkům širší spektrum delta robotů a integrovaných řešení z jednoho zdroje, a dále tak podpoří svou strategii v oblasti integrovaných robotických řešení, která spojují automatizaci a robotiku do jedné platformy.

Hans Wimmer, prezident divize ABB Automatizace a výkonný ředitel B&R uvedl: „Akvizicí Codian Robotics získáváme jednoho z nejúspěšnějších světových dodavatelů delta robotů s prokazatelnými úspěchy v oblasti dodávek do strojírenství. V budoucnosti můžeme našim zákazníkům nabízet plně integrovaná řešení – a to globálně a pro všechna průmyslová odvětví.“

[Tiskové materiály media:list]


Scroll to Top