Chytrá místnost od ABB už je doslova na dosah

5. 6. 2020

Protože poptávka po efektivní technologii „chytrých“ místností neustále roste, společnost ABB představuje intuitivní KNX zařízení pro řízení „smart“ místností využívající technologií ovládání „pohybem prstu“ (swipe).
V souladu s predikcí analytiků, že počet zařízení internetu věcí po celém světě přesáhne 75 miliard do roku 2025, vyvinula společnost ABB inteligentní řešení co nejjednoduššího ovládání chytrých budov.
Dotykový panel ABB RoomTouch® umožňuje uživatelům řídit všechny prvky svých chytrých místností z jednoho snadno ovladatelného nástěnného panelu pouhým přejetím prstu po obrazovce.
Uživatelé mohou snadno ovládat funkce jako otevírání a zavírání žaluzií pohybem prstu nahoru a dolů. Mohou si vytvářet personalizované scény místnosti, nastavit si ji například na sledování filmů, kdy se žaluzie zavřou a světlo ztlumí.
Pro zvýšení energetických úspor je zařízení vybaveno pohotovostním režimem a zapíná se automaticky, když zjistí přítomnost osoby ve své blízkosti. Nabízí rovněž denní a noční režim jako doplněk osvětlení místnosti. Z jednoho místa ovládá ABB RoomTouch® také vzduchotechniku, audio zařízení nebo zobrazuje údaje z meteorologické stanice.


digital-and-analog-time-switches 
Obr. Digitální a analogový časovač


„Chytrá technologie mění způsob našeho života a vytváří intuitivnější a příjemnější prostor. Toto nejnovější zařízení spojuje stylový design s vysokou funkčností a poskytuje uživatelům naprostou kontrolu nad chytrými místnostmi. Jako součást naší iniciativy Smart Cities’ Mission to Zero pomůže utvářet způsob našeho myšlení v oblasti spotřeby energie, a tím i zvýšit energetickou účinnost,“ říká Oliver Iltisberger, generální ředitel pro obchodní jednotku Smart buildings společnosti ABB.
ABB RoomTouch® má super štíhlý 11mm design, kvalitní skleněný displej s vysokým rozlišením v elegantním kovovém rámu a je v nabídce ve stylové černé nebo bílé variantě.Pro zajištění maximální přehlednosti zobrazení se uživatelé před instalací mohou rozhodnout, zda chtějí provést instalaci na šířku nebo na výšku.
Vedle použití v sektoru chytrých domácností je ovládací panel ABB RoomTouch® ideálně navržený pro použití v komerčním sektoru, například v konferenčních místnostech, kancelářích a lékařských ordinacích.

[Tiskové materiály ABB]


Scroll to Top