Čisté linie a zasněná barevnost nových spínacích přístrojů Hager lumina

29. 1. 2021

Minimalistický tvar, kvalitní řemeslné zpracování a nevtíravá barevnost. Společnost Hager Electro uvedla v roce 2020 na český a slovenský trh tři nové designové řady vypínačů lumina. Portfolio domovních přístrojů lumina je velmi široké a plně vyhoví současným požadavkům na kvalitní provedení elektroinstalace: ať už se jedná o vícenásobné klapky se signalizačním podsvícením nebo bez, otočné stmívače, žaluziové spínače, pohybová čidla nebo třeba HDMI zásuvku, přístroje lumina dokáží vyhovět.

uvod hager v1 (1)
Obr. 1 - Nové řady vypínačů lumina

Snadná a intuitivní instalace
Rozbalit a namontovat. Tak by se dal shrnout návod na instalaci vypínačů lumina. Montáž vypínačů Hager je opravdu rychlá, snadná a bezpečná. Série lumina byla navržena tak, aby montáž nedělala problém montérům ani všem profesionálům, pro které je čas a rozpočet jedním z rozhodujících kritérií.

01_Kovová zmenšeno
Obr. 2 - Kovová základna: Stabilní konstrukce bez ostrých hran umožňuje rychlou a bezpečnou instalaci.

02_03_HagerBerker lumina zmenšeno
Obr. 3 - Rozpěrné příchytky umožňují snadnou a rychlou instalaci při zachování správné polohy strojku a chrání vodiče před poškozením a bezšroubové svorky výrazně zkracují dobu instalace a zároveň zaručují konstantní tlak vodivých prvků. Další výhodou je zajištění snadného uvolnění kabelu.

04_Přístuo ke svorkám_zmenšeno
Obr. 4 - Přístup ke svorkám: Bezpečná montáž vodiče zajišťuje jednoduchou a spolehlivou instalaci bez rizika poškození svorek. Snadný přístup ke svorkám umožňuje otestovat přítomnost napětí bez demontáže vodičů.


Hlavní výhody vypínačů Hager lumina: 

  • Kvalitní strojek
  • Až pětinásobné rámečky
  • Montáž nad i pod omítku
  • Zkouška napětím bez demontáže
  • Certifikace
  • Individuální balení

Vypínačem nekončíme!
Mezi přístroji pro domovní elektroinstalaci kromě základních vypínačů a zásuvek najdeme v nabídce Hager celou řadu dalších přístrojů. Následující obrázky představují vybrané funkce, které si může zákazník pořídit.

AdobeStock_223505063_S20
Obr. 5 - USB zásuvka pro snadné nabíjení smartphonů, tabletů a další chytré elektroniky

iStock-845836736
Obr. 6 - HDMI zásuvka pro přenos vysoce kvalitního obrazu a křišťálově čistého zvuku bez zbytečné kabeláže v místnosti

iStock-604010602--
Obr. 7 - Pohybové senzory a čidla pro automatické spínání osvětlení – pohodlné a bezpečné řešení např. pro použití v chodbách
 

AdobeStock_85281490_PL-var kopie
Obr. 8 - Datové a multimediální zásuvky pro hladký přenos dat

interiér lumina soul-
Obr. 9 - Otočné i tlačítkové stmívače pro příjemnou regulaci osvětlení přesně podle požadované atmosféry
 

Stačí si vybrat si svůj styl. Svého favorita si najde každý.
Při výběru vypínačů designových řad lumina existuje možnost rozhodnout se o finální volbě vzhledu vypínače na posledních chvíli, až do prakticky hotového interiéru. To vše je možné díky novému způsobu provedení vypínačů Hager, kdy všechny řady vypínačů lumina používají identický strojek. Rámeček a vnitřní klapku vypínače lze proto na již do stěny zabudovaný strojek zasadit později, až bude interiér hotový a bude možné opravdu zodpovědně a na místě vyzkoušet a vybrat z vícero designů, materiálů a barev. Stejně snadné je kdykoliv v budoucnosti vzhled vypínačů vyměnit, jednoduchou výměnou rámečku a vnitřní klapky, bez nutnosti měnit i strojek.


Vypínače lumina můžete vybírat ze tří různých designových řad:

Lumina soul představuje základní designovou variantu nové rodiny vypínačů. Díky svému nenápadnému vzhledu a univerzální bílé barevnosti je ideální volbou do téměř jakéhokoliv typu interiéru, protože vypínače lumina soul na sebe v žádném případě nepoutají pozornost. Standardní jednorámeček se vyrábí v rozměru 80 x 80 mm. K dispozici máte ale i vícenásobné rámečky: jak pro vodorovnou, tak i pro svislou montáž, a to až pětirámeček. Vypínače lumina soul najdou své uplatnění jak v rezidenčních, tak i komerčních a průmyslových objektech. Pro jejich široké použití hovoří i příznivá cena.

lumina soulObr. 10 - Lumina soul

Lumina intense je k dispozici ve třech základních barvách: lesklá bílá, matná stříbrná a matná černá. Tyto vypínače z kvalitního plastu představují ideální volbu do současných rezidenčních i komerčních interiérů. Jednorámeček je o něco větší než bývá obvyklé – 87,4 x 87,4 mm. Pro vodorovnou i svislou montáž existují až pětirámečky.

lumina intense
Obr. 11 . Lumina intense

Lumina passion přináší nejširší možnosti výběru barev a materiálů. Rámečky této řady spínačů máte k dispozici v následujících materiálových a barevných variantách: bílé a černé sklo, kartáčovaný hliník ve stříbrné nebo černé barvě, mosaz, dubové a bukové dřevo. Všechny tyto rozmanité rámečky lze libovolně kombinovat s centrálními díly v bílé, stříbrné a černé barvě. Pozornost v každém interiéru upoutá tento robustní vypínač nejen zajímavým provedením, ale i většími rozměry 91 x 91 mm. Pro vodorovnou montáž můžete řadu lumina passion mít až ve čtyřrámečku, pro svislou montáž v trojrámečku.

lumina passion
Obr. 12 - Lumina passion

Pro ještě snazší výběr designu vypínače je pro zákazníky připraven nový konfigurátor lumina, kde si každý může zkusit vybrat a sestavit svůj vypínač „nanečisto“. Najít jej lze na webových stránkách https://hagerkonfigurator.cz/lumina/. Pokud by zákazník raději vypínač viděl na vlastní oči a rád by si nové designové řady lumina přišel tak říkajíc osahat, je pro něj k dispozici showroom Hager Electro ve Zdibech u Prahy. Schůzka v showroomu nebo zapůjčení vzorového kufru lumina domů nebo do architektonické kanceláře se dá domluvit na info@hager.cz.

[Tiskové materiály Hager]


 


Scroll to Top