Endress+Hauser zvládá krizi přijatelně

18. 2. 2021

Společnost Endress+Hauser zvládla krizový rok 2020 v dobré kondici. Konsolidované tržby skupiny však poklesly o téměř 3 % na 2,6 miliardy EUR, což bylo silně ovlivněno směnnými kurzy. Dokonce i silný laboratorní byznys mohl jen částečně kompenzovat nedostatky v automatizaci procesů, která byla dopady pandemie koronaviru zasažena citelněji.
Zatímco vývoj prodeje v loňském roce nedosahoval stanovených cílů, skupina si udržela zisky na slušné úrovni. „Endress+Hauser si během krize udržela svoji finanční stabilitu,“ zdůraznil finanční ředitel Dr. Luc Schultheiss. Společnost nemusela sáhnout k prostředkům kurzarbeitu a dokonce mírně zvýšila zaměstnanost. Na konci roku 2020 měla společnost Endress+Hauser po celém světě více než 14 400 zaměstnanců, což je o stovku více než před rokem.
Společnost Endress+Hauser byla i přes pandemii vždy schopna dodávat. „Překlenuli jsme fyzickou vzdálenost k našim zákazníkům digitální a emocionální blízkostí,“ řekl generální ředitel Matthias Altendorf. Považuje společnost za dobře připravenou, i kdyby měly být příští měsíce stále ve znamení koronavirové krize: „Naše inovativní síla je neporušená. Endress+Hauser uvede v roce 2021 více produktových inovací než kdykoli předtím.“

Hospodářské zotavení nejdříve až příští rok
Dopad pandemie i nadále velmi odlišně ovlivňuje jednotlivé regiony trhu, zákaznická odvětví a oblasti činnosti. Společnost Endress+Hauser přesto odstartovala aktuální rok dobře. Skupina očekává v roce 2021 růst v řádu jednotek procent, ale předpokládá, že zisku bude dosaženo pod zvýšeným tlakem. Společnost až do konce roku neočekává zásadní oživení globální ekonomiky.
Finanční výsledky za rok 2020 představí Endress+Hauser 4. května 2021 ve švýcarské Basileji.


Scroll to Top