Je Cloud v průmyslovém prostředí rizikový?

24. 7. 2020

Na cloudová řešení jsme si především díky jejich přínosům v oblasti IT již zvykli. Představuje ale cloudové řešení v průmyslové aplikaci opravdu takové riziko, kterému je potřeba se stále vyhýbat? Je skutečně analýza průběhu teplot, napětí, proudů, opotřebení … částí výrobní technologie na cloudu o tolik riskantnější, než např. cloudová e-mailová schránka?

Díky internetovým technologiím máte možnost připojit se ke svým strojům a systémům kdekoli a kdykoli. Průmyslové produkty od společnosti Phoenix Contact chrání svá síťová spojení spolehlivě před poruchami a manipulacemi. Mají nejmodernější bezpečnostní mechanismy jako Virtual Private Networks (VPN, s osvědčeným protokolem zabezpečení IPsec), šifrovaná data a integrovanou bránou firewall.

Aplikace mGuard Secure Remote Service bezpečně propojuje přes internet servisní zaměstnance s cíli dálkové údržby. Provozovatelům i výrobcům strojů a zařízení umožňuje kompletní řešení VPN na klíč.

Řešení pro vzdálenou údržbu provozované v Německu nabízí cloud computing v souladu s nejvyššími evropskými standardy ochrany osobních údajů (GDPR). Pro uživatele to znamená neinvestovat do vlastního hardwaru a ušetřit náklady na místní správu. Hostovaný cloud je vždy aktuální. Budete tak těžit z pravidelných aktualizací a správy záplat, nízké latenční doby a nepřetržitě provozovaného a dostupného datového centra. Jedná se o zvláště pohodlnou nabídku služeb zejména pro malé a střední podniky.

2

Vlastnosti mGuard Secure Remote Service:

  • Vysoká bezpečnost komunikace IPsec VPN
  • Dvoufázové ověření
  • Řízení uživatelů a oprávnění pro bezpečný přístup k různým klientům a zařízením
  • Vysoká průmyslová dostupnost po celém světě
  • Provozováno v Německu podle nejpřísnějších bezpečnostních standardů a předpisů o ochraně dat
  • Bezpečnostní technologie mGuard, která se osvědčila v průmyslu

[Martin Lahoda, PHOENIX CONTACT, s.r.o.]


Scroll to Top