První průmyslový 5G router od HMS Networks

12. 3. 2021

Společnost HMS Networks uvádí na trh první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný proprůmyslové privátní sítě. Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G podporuje sítě Ericsson Industry Connect 5G a umožňuje uživatelům začít s 5G v jejich vlastním areálu. HMS také nabízí hotovou startovací sadu pro testování a vyhodnocení typických případů použití v průmyslu.

Pro první uživatele

Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G byl vyvinut technologickou iniciativou společnosti HMS Networks "HMS Labs" a umožňuje začínajícím uživatelům 5G, aby si vyzkoušeli novou techniku v praxi. Jde o první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný pro soukromé sítě, který prošel testem shody CE.
Sítě 5G přinášejí uživatelům v provozech komunikační standard, který odpovídá průmyslovým požadavkům, pokud jde o rychlost komunikace a zabezpečení, spolu s veškerou flexibilitou, kterou s sebou nese bezdrátové připojení.

Partnerství s firmou Ericsson

Wireless Router 5G prošel komplexními testy v síti Ericsson Industry Connect 5G v samostatném (standalone) provozu s využitím pásma n78. Umožňuje uživatelům vytvořit robustní mobilní připojení v prostředí průmyslové výroby. Díky podpoře mobilních sítí 4G a 5G je ideálním komunikačním řešením např. pro automaticky naváděná vozidla (AGV) a další průmyslové stroje a zařízení.

5G-starterkit-with-specs

Startovací sada je k dispozici

Společnost HMS také nabízí startovací sadu, která je ideální pro vyhodnocení možností 5G a spuštění sítě pomocí Ericsson Industry Connect. Sada obsahuje Wireless Router 5G a dva průmyslové senzory s rozhraním IO-Link odesílající data po síti 5G. To umožňuje uživatelům, aby si vyzkoušeli síť 5G ve svých podnicích, aniž by museli vyvíjet své vlastní řešení od nuly.
K datům ze senzorů lze přistupovat pomocí protokolů Modbus TCP a MQTT i ve formátu JSON. K dispozici je také webová ukázková aplikace, která zobrazuje data senzorů přenášená sítí 5G v běžném prohlížeči.
„Jsme hrdí na to, že jsme vždy v čele technického vývoje, a tento první komerčně dostupný průmyslový router 5G je toho dalším důkazem,“ říká Dr. Jens Jakobsen, manažer vývoje ve společnosti HMS Labs. „Wireless Router 5G a Starterkit 5G se senzory s rozhraním IO-Link umožní uživatelům snadno začít se sítěmi 5G v průmyslovém prostředí a využívat techniku, která bude pro toto odvětví nepochybně velmi přínosná.“

Nyní k dispozici prostřednictvím HMS Labs

Zpočátku bude router k dispozici pouze uživatelům systému Industry Connect od společnosti Ericsson.Probíhá kvalifikace několika dalších dodavatelů infrastruktury a telekomunikačních operátorů.

[Tiskové materiály Mepax]


Scroll to Top