Siemens vyhlásil soutěž v CNC programování pro střední školy Sinumerik Cup 2021

11. 2. 2021

V soutěži Siemens Sinumerik cup soutěží týmy studentů technických středních škol a učilišť v CNC programování – úkolem je připravit program pro výrobu skutečného produktu. V osmém ročníku mají soutěžící za cíl vyrobit stupačku k cestovní enduro motorce. Do osmého ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit 24 členné týmy z celé České republiky, uzávěrka je 31. března 2021, podrobnosti na www.siemens.cz/sinumerikcup.

Úkol pro Sinumerik Cup 2021 zní: navrhnout technologický postup a v CNC řídicím systému SINUMERIK vytvořit program na výrobu stupačky na motorku (pro cestovní enduro). Odborným garantem soutěže a tvůrcem soutěžního zadání je opět Aleš Polzer z Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. „V covidovém ročníku soutěže v roce 2020 jsme si společně se soutěžními týmy vyzkoušeli distanční způsob komunikace přes online platformy. V praxi jsme ověřili, že tato metoda je nejen schůdná, ale studenty navíc připravuje na reálnou praxi tzv. nového normálu, ke kterému se tak jako tak všichni vrátíme po uvolnění vládních opatření. V ročníku 2021 očekáváme výrazný nárůst soutěžních týmů,“ vysvětluje novou formu soutěže Sinumerik Cup Tomáš Duba, ředitel obchodní jednotky Siemens Motion Control.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

 


Scroll to Top