Software RobotStudio® dokáže ovládat roboty SCARA z počítače

22. 5. 2020

Díky novému doplňku Robot Control Mate nyní mohou uživatelé uvádět do provozu a ovládat roboty SCARA snadno a jednoduše z laptopu nebo stolního počítače.
ABB zjednodušilo používání svých oblíbených robotů SCARA a uživatelům nově nabízí možnost uvádět tyto roboty do provozu a ovládat je z laptopu nebo stolního počítače pomocí softwaru RobotStudio určeného pro simulaci a off-line programování.
Nový doplněk softwaru RobotStudio nazvaný Robot Control Mate umožňuje uživatelům ruční přestavení robota, programování metodou učení a kalibraci ze svého počítače. Ovládat pohyby robotů SCARA tak nikdy nebylo snadnější a jednodušší. Poprvé v historii tak lze program ABB pro off-line programování používat k ovládání skutečných pohybů robota v reálném čase. Doplněk Robot Control Mate navíc umožňuje programování robota i bez ovládacího panelu FlexPendant.
Doplněk Robot Control Mate bude nejprve dostupný pro robot IRB 910INV určený k montáži na strop, v budoucnosti bude pak i pro další roboty z portfolia ABB.


Software ABB RobotStudio je jedno z nejlepších softwarových řešení svého druhu dostupných na trhu. Umožňuje roboty snadno a jednoduše naprogramovat, konfigurovat a virtuálně uvést do provozu na počítači ještě před vlastní instalací. Nabízí uživatelům dokonalou digitální kopii robotů nebo systémů instalovaných v jejich výrobní lince. Díky možnosti programovat off-line mají uživatelé možnost vytvářet, simulovat a testovat kompletní robotickou instalací ve virtuálním 3D prostředí, bez nutnosti narušení chodu reálné výrobní linky. Nové výrobní linky tak lze instalovat rychleji a spustit je okamžitě na plný výkon, bez nepříjemných překvapení během uvádění do provozu. V dnešní době, kdy zákazníci požadují kratší výrobní cykly a přizpůsobování výroby individuálním potřebám, je tato kompetence pro výrobce zcela klíčová.
„Zjednodušení instalace, programování a provozu robotů je klíčovou součástí naší strategie. Přináší totiž našim zákazníkům řadu výhod, kromě jiného řeší nedostupnost pracovníků s potřebnou kvalifikací na trhu a otvírá možnosti robotizace i malým a středním podnikům,“ uvedl Darren Hung, Global Product Manager pro malé roboty ABB, a dodal:„Robot Control Mate, náš nový doplněk softwaru RobotStudio, významně zjednoduší vytváření robotických řešení a uživatelům nabídne vyšší flexibilitu při ovládání robotů přímo z laptopů.“

www.abb.com
 


Scroll to Top