Články - Elektro+MaR v průmyslu


Průchodky icotek® pro potravinářský průmysl

Elektrická zařízení se používají i v prostředích, kde dochází k častému omývání čisticími prostředky na alkalické bázi, případně kyselinami. Chemická a biologická odolnost použitých komponent musí tomuto prostředí odpovídat a měla by být doložena nezávislým testem.

22. 3. 2021


Nové termostaty STEGO pro rozváděče

Miniaturní mechanické termostaty pro ovládání topných těles nebo ventilačních systémů v elektrických rozváděčích jsou tu s námi po celá desetiletí. Koncept použití dvou termostatů - jednoho s NC kontaktem a jednoho s NO kontaktem, byl vyvinut před více než 30 lety naším vedoucím vývoje a spoluzakladatelem společnosti STEGO, panem Hartmutem Eisenhauerem. Mezitím pan Eisenhauer odešel zaslouženě do důchodu a designy KTO 011 a KTS 011, které vytvořil, se staly předními a uznávanými produkty pro klimatizaci rozváděčů.

8. 3. 2021


Efektivnější provoz čerpadel díky převodníkům Siemens Sitrans LT500

Siemens představil nový převodník Sitrans LT500 pro měření hladiny, průtoku a ovládání čerpadel pro radarové a ultrazvukové snímače nebo jakákoli jiná dvouvodičová zařízení 4–20 mA.

16. 2. 2021


Siemens představil novou bránu optimalizovanou i pro procesní průmysl

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio komponent průmyslových komunikačních sítí. S novou bránou IE/PB Link HA, která je optimalizovaná pro použití v procesním průmyslu, lze nyní implementovat vysoce redundantní infrastruktury založené na otevřeném standardu průmyslového ethernetu – Profinet.

9. 12. 2020


Automatické přepínání zdrojů (APZ) – Osvědčená a léty prověřená koncepce

Jednotky APZ umožňují přepínání zdrojů v automatickém nebo ručním režimu. Díky programovatelnému automatu, který tvoří základ řídící logiky, je možné definovat požadované funkce na základě místních provozních podmínek.

4. 11. 2020


Eaton představuje nové vícebarevné LED signálky

Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení elektrické energie, poprvé představuje nové vícebarevné LED signálky z řady ovládacích a signalizačních přístrojů RMQ. Díky RGB LED diodám může jedna signálka zobrazit celou řadu různých barev – tam, kde bylo dříve vyžadováno několik přístrojů, stačí nyní jediný vícebarevný LED prvek pro zobrazení různých signálů.

26. 10. 2020


Přesné měření hladiny pro čistší výrobu elektřiny

Dosavadní metody měření hladiny v parních bubnech elektráren pomocí tlakové diference a elektrické vodivostí nahrazuje přesnější radarová technologie.

30. 9. 2020


Přehled přenosné měřicí techniky

Nejpočetnější skupinou přístrojů v sortimentu GMC - měřicí technika jsou digitální multimetry, které jsou k dispozici v několika řadách.

18. 9. 2020


Siemens představuje radar LR250 s novou anténou pro měření hladiny kapalin

Nové ekonomicky výhodnější radarové antény pro spolehlivé měření hladiny kapalin

17. 9. 2020


Oblíbené automatické přepínače sítí ATyS g nově s Modbus komunikací

Přepínače Socomec ATyS již mnoho let patří mezi nejpoužívanější přístroje pro zálohu sítí i v těch nejnáročnějších aplikacích s požadavkem na minimální dobu přerušení napájení při přepnutí. Přístroje s označením g (ATyS g) jsou pak využívány zejména pro zálohu diesel generátorem.

15. 9. 2020


Scroll to Top