Články - Elektro+MaR v průmyslu


Přesné měření hladiny pro čistší výrobu elektřiny

Dosavadní metody měření hladiny v parních bubnech elektráren pomocí tlakové diference a elektrické vodivostí nahrazuje přesnější radarová technologie.

30. 9. 2020


Přehled přenosné měřicí techniky

Nejpočetnější skupinou přístrojů v sortimentu GMC - měřicí technika jsou digitální multimetry, které jsou k dispozici v několika řadách.

18. 9. 2020


Siemens představuje radar LR250 s novou anténou pro měření hladiny kapalin

Nové ekonomicky výhodnější radarové antény pro spolehlivé měření hladiny kapalin

17. 9. 2020


Oblíbené automatické přepínače sítí ATyS g nově s Modbus komunikací

Přepínače Socomec ATyS již mnoho let patří mezi nejpoužívanější přístroje pro zálohu sítí i v těch nejnáročnějších aplikacích s požadavkem na minimální dobu přerušení napájení při přepnutí. Přístroje s označením g (ATyS g) jsou pak využívány zejména pro zálohu diesel generátorem.

15. 9. 2020


IO-Link na vzestupu, chytrý senzor CSS 014

Monitorování stavu instalovaných zařízení je způsob jak vyřešit problém, než dojde k jejich selhání nebo k chybě, při které by byla ohrožena jejich činnost či spolehlivost. Průmyslový snímač s komunikací IO-Link nenabízí jen základní signál snímané veličiny, ale i další doplňující signály, které se dají využít pro řízení či prediktivní údržbu zařízení.

2. 9. 2020


Frekvenční měniče Eaton – správný pohon pro vaše technologie

Pro regulaci otáček asynchronních střídavých motorů se využívá řízení energie dodávané do motoru. Systém pohonu se skládá z třífázového motoru, měniče frekvence a řízení.

2. 9. 2020


Rychlé připojování průmyslových konektorů

Konektory využívající propojovací technologie, které umožňují rychlou a snadnou instalaci, snižují režii a náklady. U řady konektorů Heavycon jsou jasně patrné výhody použití propojovací technologie push-in, navíc ve všech velikostech a provedeních.

31. 8. 2020


Systém vyhledávání poruch izolace v IT sítích od společnosti Bender

V okamžiku, kdy dojde ke zhoršení hodnoty izolačního stavu, vyvstává zejména u rozsáhlých sítí otázka, jakým způsobem poruchu izolace najít. A to zvláště v případech, kdy je požadováno nepřerušené napájení a dohledání poruchy izolace musí být provedeno za provozu pod napětím. Řešením může být systém pro vyhledávání poruch izolace od společnosti Bender.

28. 8. 2020


Nová řada proudových chráničů ETI

V polovině tohoto roku společnost ETI uvedla novou řadu proudových chráničů s označením EFI-P.

24. 8. 2020


PLC - základní fakta a zajímavosti

Zkratka PLC vychází z anglického Programmable Logic Controller – programovatelný logický kontrolér nebo také jako průmyslový počítač. S těmito programovatelnými automaty je možné ovládat a regulovat výkon u různých výrobních strojů.

7. 8. 2020


Scroll to Top