Články - Elektro+MaR v průmyslu


Napájecí konektory Murrelektronik pro průmyslovou automatizaci

Automatizované systémy a zařízení pro svůj provoz potřebují velké množství energie. Koncepce instalací jsou často vylepšovány a inovovány, což vede k většímu počtu zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení obsahují elektrotechnické a elektronické komponenty, jako jsou IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje.

30. 7. 2020


Chlazení velkých obráběcích center

Rittal výrobcům rozváděčů nabízí propracovaný systém rozvodu proudu a systém pokročilé automatizace výroby elektrických rozváděčů. Vedle těchto „elektrikářských“ oblastí výrobků nabízí Rittal nepostradatelnou součást provozu elektrických rozváděčů, a to systémy chlazení.

26. 6. 2020


Kompaktní měnič frekvence DC1 od Eatonu je nyní dostupný s klasifikací pro venkovní použití

Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení energie, obměnila řadu kompaktních měničů frekvence DC1 se stupněm krytí IP66, které nyní nabízejí ještě větší možnosti použití.

8. 6. 2020


Robustní kabeláž Siemens pro OT účely a nové komponenty pro rozvaděče 19”

Společnost Siemens rozšiřuje svoji nabídku kabeláže typu FastConnect o nové komponenty vhodné i pro instalační kabinety o rozměru 19“. Nový Siemens rám o tomto rozměru slouží k robustnímu přichycení metalických a optických konektorů a krátkých připojovacích kabelů tzv. patch kabelů.

4. 4. 2020


AHLBORN – ALMEMO 500 – Přesný měřicí přístroj s funkcí dataloggeru

Systémová řada univerzálních měřicích přístrojů řady ALMEMO německé firmy Ahlborn se rozrostla o další novinku. Sortiment měřicí techniky této značky rozšířila měřicí ústředna ALMEMO 500 nejnovější generace V7.

10. 9. 2019


Inovativní výroba svorkovnic – Pošlete nákupčího na Kanáry, zrušte sklad svorek.

„Za chvíli jsem v práci, super. Dnes musím objednat ty svorky na ty nové DIN lišty, co nakreslili. To byl zase výtvor, ale napočtvrté jsem to pochopil. Snad je budou mít všechny skladem. Jestli ne, tak teda nevim. Objednávky mi zase zaberou minimálně 2,5 hodiny. A zase toho určitě budu muset objednat mraky ... ty jejich objemové slevy. Pak stovky těch objednacích čísel, ty balíčky určitě opět ve skladu nahážou na hromadu a čert aby se v tom pak vyznal. Na sklad už se to sotva vejde, holt se zase přebytek vyhodí. Kdyby aspoň ten sklad nebyl tak drahý. A pak ta montáž, to budou mít zase kluci rodeo.“

25. 6. 2019


Vyšší účinnost elektrických instalací a automatizačních systémů

Phoenix Contact poskytuje řešení pro elektroinstalace, ale také komponenty, systémy a řešení v oblasti elektrotechniky, elektroniky a automatizace.

31. 10. 2018


Integrace EPLAN a Melsoft iQ Works

Nové řešení integrace dat mezi softwarem EPLAN Electric P8 a Melsoft iQ Works od Mitsubishi Electric propojuje světy elektrotechniky a automatizace.

18. 3. 2018


Víte, co si stačí zapamatovat? Tři písmena: OEZ

Značka OEZ je v elektrotechnickém světě známým pojmem. Tušíte například, jak název naší společnosti vznikl a z čeho vychází? Tři písmena OEZ, to jsou Orlické Elektrotechnické Závody. V Letohradě už nyní svůj dlouhý název moc nepoužívají. Přesto je někdy dobré si ho připomenout. Poukazuje totiž na kořeny firmy. Poukazuje na region, který je studnicí zaměstnanců, jejich nápadů i celého rozvoje OEZ. Poukazuje na skutečnost, že Podorlicko je nedílnou součástí letohradské firmy. A přestože je OEZ už celé jedno desetiletí členem skupiny Siemens, nikdy zde nezapomínají, že spojení s regionem trvá více než tři čtvrtě století.

23. 1. 2018


Novinky od Murrelektronik na veletrhu SPS IPC Drives 2017

Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost Murrelektronik i v tomto roce zastoupena v Norimberku na veletrhu SPS IPC Drives. Společnost představuje ve dnech 28. – 30. listopadu v hale 9 (stánek 325) nové výrobky a nová inovativní řešení. Hlavními tématy jsou bezpečnost, IO Link, síťové technologie, napájení a inovativní řešení na cestě k Průmyslu 4.0 a nejnovější výsledky vývoje v decentralizované instalační technice.

23. 11. 2017


Scroll to Top