Články - Elektro+MaR v průmyslu


Siemens představil novou bránu optimalizovanou i pro procesní průmysl

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio komponent průmyslových komunikačních sítí. S novou bránou IE/PB Link HA, která je optimalizovaná pro použití v procesním průmyslu, lze nyní implementovat vysoce redundantní infrastruktury založené na otevřeném standardu průmyslového ethernetu – Profinet.

9. 12. 2020


Automatické přepínání zdrojů (APZ) – Osvědčená a léty prověřená koncepce

Jednotky APZ umožňují přepínání zdrojů v automatickém nebo ručním režimu. Díky programovatelnému automatu, který tvoří základ řídící logiky, je možné definovat požadované funkce na základě místních provozních podmínek.

4. 11. 2020


Eaton představuje nové vícebarevné LED signálky

Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení elektrické energie, poprvé představuje nové vícebarevné LED signálky z řady ovládacích a signalizačních přístrojů RMQ. Díky RGB LED diodám může jedna signálka zobrazit celou řadu různých barev – tam, kde bylo dříve vyžadováno několik přístrojů, stačí nyní jediný vícebarevný LED prvek pro zobrazení různých signálů.

26. 10. 2020


Přesné měření hladiny pro čistší výrobu elektřiny

Dosavadní metody měření hladiny v parních bubnech elektráren pomocí tlakové diference a elektrické vodivostí nahrazuje přesnější radarová technologie.

30. 9. 2020


Přehled přenosné měřicí techniky

Nejpočetnější skupinou přístrojů v sortimentu GMC - měřicí technika jsou digitální multimetry, které jsou k dispozici v několika řadách.

18. 9. 2020


Siemens představuje radar LR250 s novou anténou pro měření hladiny kapalin

Nové ekonomicky výhodnější radarové antény pro spolehlivé měření hladiny kapalin

17. 9. 2020


Oblíbené automatické přepínače sítí ATyS g nově s Modbus komunikací

Přepínače Socomec ATyS již mnoho let patří mezi nejpoužívanější přístroje pro zálohu sítí i v těch nejnáročnějších aplikacích s požadavkem na minimální dobu přerušení napájení při přepnutí. Přístroje s označením g (ATyS g) jsou pak využívány zejména pro zálohu diesel generátorem.

15. 9. 2020


IO-Link na vzestupu, chytrý senzor CSS 014

Monitorování stavu instalovaných zařízení je způsob jak vyřešit problém, než dojde k jejich selhání nebo k chybě, při které by byla ohrožena jejich činnost či spolehlivost. Průmyslový snímač s komunikací IO-Link nenabízí jen základní signál snímané veličiny, ale i další doplňující signály, které se dají využít pro řízení či prediktivní údržbu zařízení.

2. 9. 2020


Frekvenční měniče Eaton – správný pohon pro vaše technologie

Pro regulaci otáček asynchronních střídavých motorů se využívá řízení energie dodávané do motoru. Systém pohonu se skládá z třífázového motoru, měniče frekvence a řízení.

2. 9. 2020


Rychlé připojování průmyslových konektorů

Konektory využívající propojovací technologie, které umožňují rychlou a snadnou instalaci, snižují režii a náklady. U řady konektorů Heavycon jsou jasně patrné výhody použití propojovací technologie push-in, navíc ve všech velikostech a provedeních.

31. 8. 2020


Scroll to Top