Články - Zprávy, Glosy


Přímá letecká linka z Tchaj-wanu zrychlí dodávky produktů HIWIN na český trh

V rámci proběhlé návštěvy senátní delegace České republiky na Tchaj-wanu byla mimo jiné dojednána podpora přímé nákladní i dopravní letecké linky mezi Tchaj-wanem a Českou republikou.

15. 9. 2020


Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty a mladé vědce bude!

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020.

11. 9. 2020


Konference Jak na robota již potřetí

Dne 6. 10. 2020 proběhne na brněnském výstavišti již třetí epizoda konference Jak na robota, kterou pořádá Elektrotechnická asociace ČR.

10. 9. 2020


Druhý Annual ElA Blockchain meeting

Přijďte se podívat na druhou výroční konferenci o ElA blockchainu v Brně na Výstavišti 6. 10. 2020. Dozvíte se více o myšlence i technických principech ElA blockchainu i o jeho praktických aplikacích, o kterých budou mluvit jejich uživatelé.

10. 9. 2020


Potkáme se v Brně!

Den Otevřených Dveří HIWIN, 5. – 7. října 2020

4. 9. 2020


Elektrotechnický zkušební ústav má nového ředitele

Miroslav Vlasák je od 14. 7. novým ředitelem Elektrotechnického zkušebního ústavu (EZÚ). Zvítězil v otevřeném výběrovém řízení. Do funkce ho jmenoval vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

1. 9. 2020


Průmysl 4.0 nefunguje

Konzervatismus českých firem se zatím příliš nemění. Každá z nich sice chce být online a mít vlastní fungující e-shop, není ale zatím příliš ochotná postupovat jednotlivé digitalizační kroky.

26. 5. 2020


Propad zakázek za květen a červen hlásí 70 procent firem

Ekonomická situace českých firem se kvůli koronavirové krizi výrazně zhoršuje. Přicházejí o stále více zakázek a potýkají se častěji se špatnou platební morálkou svých odběratelů. Většině firem by pomohlo, kdyby vláda prodloužila program Antivirus na pokrytí části mzdových nákladů až do konce srpna. Opatření státu v oblasti daní zatím firmám nepomáhají. Zjistil to květnový průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR, kterého se zúčastnilo 242 podniků.

26. 5. 2020


Průmysl 4.0 – kdysi a dnes

Průmysl 4.0, iniciativa vzniklá v Německu v roce 2011, byla jako hightech platforma oficiálně představena široké veřejnosti na Hannover Messe v roce 2013 a dva roky na to dostala také politicko-společenský aspekt. Vize digitalizovaného průmyslu vyvolala velký zájem veřejnosti a odborných médií v Evropě, Českou republiku nevyjímaje.

20. 5. 2020


Český průmysl a inovace v roce 2020

Druhé čtvrtletí roku 2020 znamená pro průmysl všeobecně nesmírně těžkou zkoušku. Mnohá opatření (která jsme si zvykli akceptovat jako nezbytnost) vyvolávají další následné jevy, které v první chvíli předvídali jen ti nejpředvídavější. Zavření škol znamená úbytek lidí ve výrobě, menší příjmy, méně nákupů. Omezení prodeje znamená omezení výroby, opět menší příjmy, méně nákupů – a tak dokola. Tady většina národa vidí, jak se projevuje ekonomika v souvislostech. A ještě uvidí…

19. 5. 2020


Scroll to Top