Články - Průmysl 4.0


První průmyslový 5G router od HMS Networks

Společnost HMS Networks uvádí na trh první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný proprůmyslové privátní sítě. Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G podporuje sítě Ericsson Industry Connect 5G a umožňuje uživatelům začít s 5G v jejich vlastním areálu. HMS také nabízí hotovou startovací sadu pro testování a vyhodnocení typických případů použití v průmyslu.

12. 3. 2021


Platforma STEGO CONNECT pro komplexní řešení v průmyslu

STEGO CONNECT je nejnovějším příspěvkem k technologii Průmyslu 4.0. Nový software jako služba poskytuje uživatelsky přívětivý přístup k síťovým a ovládacím senzorům a akčním členům na základě protokolu IO-Link. Úložiště dat a funkce softwaru jsou centrálně organizovány v cloudu STEGO CONNECT.

19. 1. 2021


Průmysl 4.0 – Virtualizace - propojení fyzického a virtuálního světa

V květnu 2020 jsme zahájili uvádění náhledu na klíčová témata platformy Průmysl 4.0, jak je v roce 2016 uveřejnil časopis ELEKTRO v seriálu autora Ing. Jiřího Holoubka. Týž autor glosuje svoje pět let staré myšlenky dnešníma očima. Pro odlišení od původního textu z roku 2016 jsou poznámky a glosy z roku 2020 a 2021 uvedeny modrým písmem.

11. 1. 2021


Snadný způsob, jak realizovat údržbu na dálku

Jádrem všech operací v podniku je snaha o zajištění plynulé výroby. Jestliže se výroba zastaví, např. pro závadu zařízení, je vyžadován rychlý zásah. Ovšem co když příslušný specialista není v podniku k dispozici? Magickým zaklínadlem, které v tomto případě (díky digitalizaci) situaci často vyřeší, je údržba na dálku.

8. 12. 2020


Siemens uvádí na trh první průmyslový 5G router

Společnost Siemens uvádí na trh první průmyslový 5G router pro připojení průmyslových aplikací k veřejné 5G síti. Nový modul bude zákazníkům k dispozici již na jaře 2021. Řešení Siemens Scalance MUM856-1 umožňuje vzdálený přístup k průmyslovým aplikacím, jako jsou stroje nebo technologické linky včetně řídicích systémů a dalších zařízení prostřednictvím veřejné 5G sítě.

20. 11. 2020


Siemens nově připojil řídicí systém Logo! do cloudu a umožňuje lepší získávání dat

Nová verze 8.3 chytrého logického modulu Siemens Logo! umožňuje připojení systému do cloudu. Kompletní návod k nastavení cloudu je dostupný v programovacím prostředí Logo! Soft Comfort 8.3. Logo! web editor V2.0 přináší nové rozšířené funkce

6. 11. 2020


Mobilní datové centrum

Mobilní datové centrum, nebo někdy též kontejnerové datové centrum, zahrnuje kompletní technologickou infrastrukturu klasického datového centra umístěnou v ocelovém kontejneru (skeletu). V poslední době jsou tato datová centra stále častěji využívána jako alternativa těch tradičních, neboť přináší řadu výhod.

20. 10. 2020


Datová spolupráce více profesí na jednom projektu

Každý projektant ví, že pro svou práci v rámci projektu nezbytně potřebuje informace ze souvisejících profesí. Při profesním oddělení dokumentů v průběhu zpracování projektů snadno dojde k tomu, že člověk ztratí celkový přehled, a tak vzniká spousta chyb.

1. 10. 2020


Z 24 hodin na 60 minut díky digitalizaci výroby

Společnost SpoluWorks se specializuje na výrobu vstřikově obráběných komponent pro přední evropské výrobce v oblasti leteckého průmyslu či zdravotnictví. Standardně 24hodinový úkon „vypořádání neshod z výroby“ teď tým kvality díky digitalizaci výrobních procesů stihne do pouhých 60 minut.

23. 9. 2020


Přesouvání na edge

Již po mnoho let používají týmy výrobních podniků jako nástroje pro zvýšení stupně automatizace, zpracování alarmů, analýzu a reportování DCS, PLC, SCADA a MES. Protože však tyto systémy zůstávají na úrovni řízení strojů stále nepropojené, jsou ostrůvky v nich obsažených informací, které by mohly být využity ke zlepšení rozhodovacích procesů na podnikové úrovni, nedostupné.

16. 9. 2020


Scroll to Top