Články - Průmyslová energetika


Siemens připravuje inovativním spínacím principem cestu k udržitelnému rozvodu elektrické energie bez fluorovaných plynů

Nový odpínač s vakuovým zhášedlem ve vedlejší proudové dráze Bezpečný zachováním dosavadního konceptu spínacích postupů Hospodárná alternativa k vypínačům

27. 11. 2020


Zvýšení spolehlivosti napájecí části kritických aplikací

Pro aplikace vyžadující spojitý přívod elektrické energie i při poruše v napájecí sekci existuje řešení v podobě plnohodnotného zálohování – redundance.

27. 8. 2020


Nové pohyblivé přívody energií pro rychlou a bezpečnou automatizaci

Podíl automatizace ve výrobě díky rozvoji Průmyslu 4.0 neustále narůstá a s ním potřeba spolehlivého a skladného řešení přívodů energií. Firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, nyní vyvinula neotřelé řešení pro dlouhé pojezdy a vysoké rychlosti - energetický řetěz „plane-chain“. Bočně uložený řetěz ve speciálně navrženém žlabu zajišťuje bezpečnou a prostorově úspornou dodávku energií a dat.

24. 5. 2019


Nejdelší energetický řetěz světa funguje na 100% již 10 let

Nepřetržitý provoz 24 hodin denně nebo nečinnost měsíc v kuse – v těchto extrémních podmínkách funguje nejdelší plastový energetický řetěz na světě v hnědouhelné elektrárně Tušimice Skupiny ČEZ. Systém energetických řetězů s rolnami dlouhý 615 metrů před 10 lety navrhla a instalovala litoměřická firma HENNLICH ve spolupráci s německým výrobcem, firmou igus, kterou v Česku výhradně zastupuje.

12. 4. 2019


Nový analyzátor kvality elektřiny s nepřetržitým záznamem Elspec PURE Black Box

Se stoupající komplexností průmyslových systémů jsou již nyní některé části průmyslových podniků velmi citlivé na parazitní jevy na napájecí elektrické síti a náchylné ke kolapsu.

13. 12. 2018


Scroll to Top