Články - Technika budov


Systém značky HDL přináší moderní řešení hotelových služeb

Elektroniku značky HDL Buspro určenou pro tzv. inteligentní budovy vyrábí společnost HDL už od roku 1985. Na evropských trzích si zařízení Buspro pro své zajímavé vlastnosti dobylo svou pozici a je dováženo už řadu let, zejména do Belgie, Anglie, Itálie a Norska.

26. 3. 2021


Čisté linie a zasněná barevnost nových spínacích přístrojů Hager lumina

Minimalistický tvar, kvalitní řemeslné zpracování a nevtíravá barevnost. Společnost Hager Electro uvedla v roce 2020 na český a slovenský trh tři nové designové řady vypínačů lumina.

29. 1. 2021


SEDNA Design/Elements – nové stylové vypínače a zásuvky

Pokud se jedná o moderní interiér domácnosti, zákazníci hledají produkty, které vypadají elegantně, usnadní život a samozřejmě zvýší úroveň komfortu. Produktová řada vypínačů a zásuvek SEDNA Design/Elements společnosti Schneider Electric byla navržena právě s ohledem na tyto představy zákazníků, ale také s ohledem na potřeby profesionálních elektrikářů.

22. 9. 2020


Portfolio statisíců produktů pro inteligentní instalace

V rámci projektu Conrad Sourcing Platform je nyní k dispozici 380 000 produktů z oblasti inteligentní instalace.

4. 8. 2020


Bezdrátový systém individuální regulace vytápění pro rozsáhlé budovy

Automatizace budov přináší uživatelům řadu výhod v podobě pohodlného ovládání jednotlivých funkcí budovy lokálně i vzdáleně, nicméně hlavním atributem automatizace je ekonomika provozu a úspora energií. Pro stávající budovy s klasickými radiátory je ideálním řešení bezdrátový systém IQRC, jenž umožňuje snadnou, rychlou a cenově dostupnou instalaci i na klasické radiátory bez nutnosti stavebních úprav.

1. 7. 2020


Náročné světelné scény a jejich ovládání

Řešení rozvodů pro ovládání světel je rutinní záležitost, kterou řeší dnes a denně každá odborná elektroinstalační firma. V nejjednodušším provedení nejde o nic jiného než o spínání jednoho či více světelných okruhů kontaktními vypínači. Situace se komplikuje s nástupem dvou dalších požadavků, a to regulace jasu (stmívání) a případně automatické regulace jasu.

10. 6. 2020


Chytrá místnost od ABB už je doslova na dosah

Protože poptávka po efektivní technologii „chytrých“ místností neustále roste, společnost ABB představuje intuitivní KNX zařízení pro řízení „smart“ místností využívající technologií ovládání „pohybem prstu“ (swipe).

5. 6. 2020


I sofistikovaná zařízení potřebují základní instalační komponenty

Každý sofistikovaný systém vyžaduje prostředky, na které nebo do kterých je instalován. Inteligentní řízení budov by se neobešlo bez instalačních krabic, a to ponejvíce dostatečně hlubokých, aby bylo možné do nich instalovat větší množství kabelů a aktivní prvky řízení.

28. 5. 2020


Nová komunikační brána Intesis

Společnost HMS Networks uvádí na trh novou kompaktní komunikační bránu Intesis™ Modbus RTU to KNX, která umožňuje rychlou integraci jednotek Modbus RTU slave do sítí KNX. Brána, která je plně konfigurovatelná prostřednictvím standardního nástroje ETS, cílí na menší systémy technických zařízení v místnostech do 100 datových bodů.

27. 5. 2020


Řízení osvětlení systémem B.E.G. DALISYS® – jednoduchost a úspora

Inteligentní ovládání osvětlení nejen výrazně šetří náklady na energii, ale také zjednodušuje správu a řízení osvětlovací soustavy, a to v několika oblastech. Zjednodušuje zapnutí/vypnutí svítidel, jejich regulaci i podporu a údržbu celého systému. Rozhodujícím faktorem pro zjednodušení používání a ovládání uživatelského systému osvětlení je volba vhodné technologie – systém řízení osvětlení B.E.G. DALISYS®.

8. 4. 2020


Scroll to Top